niedziela, 24 września
Shadow

Ogrzewanie ekogroszkiem

Ogrzewania ekogroszkiem, to kategoria, która skupia się na zrównoważonym i ekologicznym podejściu do ogrzewania domów i budynków. W tej kategorii znajdziesz wiele praktycznych informacji i porad dotyczących korzyści wynikających z wykorzystania ekogroszku jako źródła energii i sposobów jego efektywne wykorzystanie w postaci ogrzewania domów i budynków. Wśród tematów poruszanych w tej kategorii znajdziesz między innymi informacje na temat zalet i wad ekogroszku w porównaniu z innymi metodami ogrzewania, takimi jak gaz czy olej opałowy. Omówione zostaną różne rodzaje ekogroszku, ich cechy i właściwości, a także sposoby składowania i transportu. W kategorii poruszane będą również same kotły / piece na ekogroszek — rodzaje, tematy związane z instalacją, obsługą i konserwacją kotłów do spalania ekogroszku. Dowiesz się, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego kotła i jakie zasady należy przestrzegać, aby zapewnić maksymalną wydajność.

Czym się kierować przy wyborze pieca na ekogroszek?

Czym się kierować przy wyborze pieca na ekogroszek?

Ogrzewanie ekogroszkiem
Piece na ekogroszek centralnego ogrzewania to obecnie najchętniej wybierane źródło ciepła w polskich gospodarstwach domowych. Jest to uwarunkowane kilkoma czynnikami. Ekogroszek dał kotłom na paliwo stałe nowe życie. Współczesne urządzenia nie przypominają już starych kopciuchów. W jaki sposób dobrać kocioł na ekogroszek do naszego domu i czym kierować się przy wyborze pieca na ekogroszek? Podpowiadamy! (więcej…)
Ekogroszek czy pellet?

Ekogroszek czy pellet?

Eksploatacja i koszty, Ogrzewanie ekogroszkiem, Ogrzewanie pelletem
Podczas budowy domu lub termomodernizacji istniejącego budynku, warto zastanowić się nad sposobem ogrzewania. Coraz częściej nowe inwestycje idą z duchem czasu i są wyposażane w pompy ciepła, jednak nadal najpopularniejszym źródłem ciepła są kotły c.o.. Tutaj rodzi się pytanie: ekogroszek czy pellet?. Warto dokonać dogłębnej analizy podczas takiego wyboru, ponieważ koszty ogrzewania stanowią bardzo duży procent kosztów użytkowania budynku. (więcej…)