niedziela, 24 września
Shadow

Instalacje i urządzenia

W tej kategorii poruszymy tematy związane z różnymi instalacjami stosowanymi w domach i budynkach, m.in. instalacje grzewcze, klimatyzacji i wentylacji, rekuperacji, instalacje elektryczne i wiele więcej. W tej kategorii będziemy również omawiać różnego rodzaju urządzenia i systemy stosowane w domach i budynkach.
Jak odpowietrzyć podłogówkę?

Jak odpowietrzyć podłogówkę?

Nowe, Ogrzewanie podłogowe
Budynek można ogrzewać na wiele sposobów, m.in. za pomocą systemu ogrzewania podłogowego. Co, jednak jeśli po pewnym czasie instalacja będzie potrzebowała odpowietrzenia? Poniżej podpowiadamy, jak poprawnie odpowietrzyć podłogówkę. Fot. Źródło: Lukas, Pexels SPIS TREŚCI: Przyczyny zapowietrzania się podłogówki Dlaczego należy odpowietrzyć podłogówkę? Jak sprawdzić, czy podłogówka jest zapowietrzona? Jak odpowietrzyć ogrzewanie podłogowe krok po kroku? Jak odpowietrzyć podłogówkę — sposób I Jak odpowietrzyć podłogówkę — sposób II Przyczyny zapowietrzania się podłogówki Zapowietrzenie podłogówki nie świadczy o usterce lub wadliwości systemu. Jest to zdarzenie dość normalne, dlatego nie ma powodu do obaw. Jeśli jednak spotkała Cię taka sytuacja, warto ...
Pompy obiegowe do centralnego ogrzewania

Pompy obiegowe do centralnego ogrzewania

Nowe, Pompy do c.o.
Pompy obiegowe wspomagają rozprowadzenie cieczy do odbiorników w instalacji centralnego ogrzewania. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie prawidłowych parametrów pracy całego systemu. W większości przypadków pompa obiegowa to nieodłączna część nowoczesnej instalacji centralnego ogrzewania, dlatego bardzo ważny jest prawidłowy dobór tego urządzenia. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę pomp obiegowych i doradzamy, na co zwrócić uwagę podczas ich doboru. (więcej…)
Oczyszczanie powietrza w domu – sposoby

Oczyszczanie powietrza w domu – sposoby

Instalacje i urządzenia
Kiedyś, aby oczyścić powietrze w domu wystarczyło otworzyć okno. Niestety z roku na rok poziom zanieczyszczenia jest coraz większy, dlatego obok domowych sposobów zaleca się skorzystanie z urządzeń, które pomogą nam usunąć z powietrza w domu nie tylko smog, ale także alergeny, grzyby, roztocza oraz opary środków chemicznych. (więcej…)
Zawór trójdrożny – zasada działania i zastosowanie

Zawór trójdrożny – zasada działania i zastosowanie

Systemy grzewcze, Instalacje i urządzenia, Nowe
Zawór trójdrożny (trójdrogowy) jest często spotykanym elementem w kotłowniach. Daje on możliwość regulacji temperatury czynnika roboczego, co niesie ze sobą wiele korzyści. Jednym mechanizmem jesteśmy w stanie zadbać zarówno o bezpieczeństwo, jak i o funkcjonalność systemu hydraulicznego, w który wyposażony jest budynek. Jeżeli jesteś ciekawy / ciekawa, jaka jest zasada działania zaworu trójdrożnego (trójdrogowego) i jakie jest główne zastosowanie oraz budowa zaworu trójdrożnego, zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu. (więcej…)
Rodzaje grzejników i ich przeznaczenie

Rodzaje grzejników i ich przeznaczenie

Ogrzewanie grzejnikowe
Fot. Grzejnik płytowy / Źrółdo: Bernard Hermant, Pexels Ogrzewanie budynku za pomocą grzejników jest znane od wielu lat. Połączenie grzejnika z kotłem na paliwo stałe było podstawą ogrzewania domów w ubiegłym wieku. Dzisiaj, rozwiązanie to nie straciło na popularności, lecz rozwinęło się pod względem technologicznym. Mowa tu nie tylko o kotłach, a przede wszystkim właśnie o grzejnikach, które występują obecnie pod wieloma postaciami i są niezwykle wydajnym sposobem przekazywania ciepła. W dzisiejszym wpisie omówimy rodzaje grzejników i ich przeznaczenie. (więcej…)