niedziela, 24 września
Shadow

Pompy do c.o.

Pompy do c.o. (centralnego ogrzewania) są przeznaczone do przepompowywania ciepłej wody (lub innej cieczy grzewczej) z kotła lub wymiennika ciepła do grzejników, podłogówki lub innych elementów systemu grzewczego.

Pompy do c.o. są niezbędnymi urządzeniami do zapewnienia odpowiedniego przepływu ciepła przez cały system grzewczy, a także do utrzymania stałej temperatury w pomieszczeniach. Mogą być one zasilane zarówno hydrualiką jak i elektrycznie. Istotnymi elementami, na które warto zwrócić uwagę przez kupnem pompy centralnego ogrzewania jest moc, wydajność, skuteczność energetyczna, ale również koszty związane z eksploatacją oraz hałas, jaki emituje dane urządzenie. Liderem w tej branży jest marka IBO, znana na całym świecie z wysokiej jakości, trwałości i wydajności.

W zależności od wybranego modelu — pompy centralnego ogrzewania mogą posiadać różne funkcje, wyposażenie, kształt i rozmiary. Wydajność pomp zależy także od pojemności i wysokości podnoszenia, ale także odległości, jaką np. woda musi pokonać, aby dotrzeć do punktu docelowego.

Pompy obiegowe do centralnego ogrzewania

Pompy obiegowe do centralnego ogrzewania

Nowe, Pompy do c.o.
Pompy obiegowe wspomagają rozprowadzenie cieczy do odbiorników w instalacji centralnego ogrzewania. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie prawidłowych parametrów pracy całego systemu. W większości przypadków pompa obiegowa to nieodłączna część nowoczesnej instalacji centralnego ogrzewania, dlatego bardzo ważny jest prawidłowy dobór tego urządzenia. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę pomp obiegowych i doradzamy, na co zwrócić uwagę podczas ich doboru. (więcej…)