niedziela, 24 września
Shadow

Ogrzewanie c.w.u.

Kategoria „ogrzewanie c.w.u.” skupia się na tematach związanych z zapewnieniem ciepłej wody użytkowej w domach prywatnych i innych budynkach. W ramach tej kategorii poruszane będą różne zagadnienia, takie jak rodzaje systemów ogrzewania wody użytkowej, poprawa wydajności systemów, a także omawiane będą różne czynniki wpływające na zużycie energii i koszty związane z ogrzewaniem c.w.u. Wśród poruszanych tematów znajdą się takie sposoby podgrzewania wody jak: bojlery (zasobniki c.w.u.), pomp ciepła, systemy solarne, kotły na paliwo stałe, kotły gazowe, podgrzewacze elektryczne i wiele innych.

Kategoria „Ogrzewanie c.w.u. w domach i budynkach” jest odpowiednim miejscem dla osób zainteresowanych sposobami zapewnienia ciepłej wody użytkowej w swoim domu lub innym obiekcie. Ułatwi to podjęcie świadomych decyzji związanych z wyborem i instalacją odpowiedniego systemu dla swojego domu lub budynku.

Pompy ciepła do podgrzewu wody użytkowej (c.w.u.). Rodzaje i dobór urządzenia

Pompy ciepła do podgrzewu wody użytkowej (c.w.u.). Rodzaje i dobór urządzenia

Ogrzewanie c.w.u., Ogrzewanie ekologiczne, Pompy ciepła
Pompy ciepła zyskały popularność nie tylko jako urządzenia, które kompleksowo zadbają o ciepło w naszym domu, ale również jako rozwiązania dedykowane wyłącznie do podgrzewania wody użytkowej. Jest to doskonały sposób na oszczędne i ekologiczne przygotowanie c.w.u. w przypadkach, kiedy głównym źródłem ciepła są urządzenia grzewcze, które generują duże koszty (np. w ostatnim czasie kocioł na pellet) lub nie mają możliwości ogrzewać wody (np. maty grzewcze). Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób działają pompy ciepła do c.w.u. (ciepłej wody użytkowej) i pomagamy dobrać właściwe rozwiązanie. Fot. Steve Johnson / Źródło: Pexels SPIS TREŚCI: Jak pompa ciepła podgrzewa wodę? Rodzaje pomp ciepła do c.w.u. Jaka pompa ciepła do c.w.u. do montażu w domu jednorodzinnym? Gdzie zamo...
Ciepła woda użytkowa w domu. Przegląd dostępnych rozwiązań

Ciepła woda użytkowa w domu. Przegląd dostępnych rozwiązań

Ogrzewanie c.w.u.
Analizując sposoby ogrzewania domu i koszty, jakie dany system może wygenerować, często zapominamy uwzględnieniu nakładów niezbędnych do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Podgrzew wody, z której będziemy korzystać, zazwyczaj jest realizowany przez urządzenie centralnego ogrzewania (np. kocioł na paliwo stałe). Istnieją jednak sposoby podgrzewania wody użytkowej za pomocą systemów autonomicznych. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które sprawdza się szczególnie w okresie letnim, kiedy nie uruchamiamy głównego źródła ciepła. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę najpopularniejszych rozwiązań dedykowanych do przygotowania ciepłej wody użytkowej w domu i nie tylko. (więcej…)
Czym podgrzewać wodę użytkową — Pompa ciepła czy kolektory słoneczne?

Czym podgrzewać wodę użytkową — Pompa ciepła czy kolektory słoneczne?

Ogrzewanie ekologiczne, Kolektory słoneczne, Ogrzewanie c.w.u., Pompy ciepła
Fot. źródło: Pexels, Pixabay Ekologia wywiera coraz większy wpływ na decyzje, które podejmujemy. Segregacja śmieci jest na porządku dziennym, w sklepie używamy biodegradowalnych toreb, a przede wszystkim odnawialne źródła energii stają się nieodłącznym elementem planowania budowy domu lub modernizacji instalacji elektrycznej bądź grzewczej. Jednym z najtańszych sposobów, aby wesprzeć środowisko i wyposażyć swój dom w źródło energii odnawialnej jest podgrzew wody użytkowej za pomocą kolektorów słonecznych lub pompy ciepła. (więcej…)