niedziela, 24 września
Shadow

Ogrzewanie pelletem

Kategoria „Ogrzewanie pelletem” poświęcona jest tematyce związanej z wykorzystaniem pelletu jako źródła energii do ogrzewania domów, a także innych budynków i obiektów. Pellet to granulki wytwarzane z odpadów drzewnych, takich jak wióry, trociny i pozostałości z przemysłu drzewnego. Omówimy tutaj m.in.:

  • zalety i wady wykorzystania pelletu w porównaniu z innymi źródłami energii;
  • dostępne rodzaje kotłów i pieców, które mogą zostać wykorzystane do spalania pelletów;
  • koszty związane z ogrzewaniem pelletem w porównaniu do innych dostępnych na rynku metod;
  • wpływ wykorzystania pelletu na środowisko naturalne;
  • porady dotyczące instalacji, użytkowania i konserwacji kotłów do spalania pelletu.

Kategoria ta przeznaczona jest dla tych osób, które są zainteresowane ogrzewaniem domów i budynków przy użyciu pelletu, ale także poszukujących informacji na temat tej metody ogrzewania domów i budynków oraz chcących poznać zarówno jej zalety i wady.

Pompa ciepła czy pellet?

Pompa ciepła czy pellet?

Ogrzewanie ekologiczne, Ogrzewanie pelletem, Pompy ciepła
W ostatnich latach mamy do czynienia z mocnym naciskiem kładzionym na ochronę środowiska i poprawę jakości powietrza. W związku z tym coraz większą popularność zdobywają odnawialne źródła energii. Warto zaznaczyć, że OZE to nie tylko moduły fotowoltaiczne widniejące na dachach domów, ale również pompa ciepła i biomasa np. pellet, dbające o efektywne i ekologiczne ogrzewanie budynków. (więcej…)
Kocioł na pellet – charakterystyka

Kocioł na pellet – charakterystyka

Ogrzewanie ekologiczne, Ogrzewanie pelletem
Spalanie biomasy staje się coraz bardziej popularne. Wynika to, głównie z nacisku Unii Europejskiej na normy emisyjne oraz z komfortu eksploatacji kotłów. Piec na pellet jest jednym z pierwszych wyborów, jeśli chodzi o spalanie biomasy w Polsce. To wciąż za mało, aby stwierdzić, że pellet wypiera węgiel z rynku, ale powoli zdobywa on zaufanie inwestorów. (więcej…)
Ekogroszek czy pellet?

Ekogroszek czy pellet?

Eksploatacja i koszty, Ogrzewanie ekogroszkiem, Ogrzewanie pelletem
Podczas budowy domu lub termomodernizacji istniejącego budynku, warto zastanowić się nad sposobem ogrzewania. Coraz częściej nowe inwestycje idą z duchem czasu i są wyposażane w pompy ciepła, jednak nadal najpopularniejszym źródłem ciepła są kotły c.o.. Tutaj rodzi się pytanie: ekogroszek czy pellet?. Warto dokonać dogłębnej analizy podczas takiego wyboru, ponieważ koszty ogrzewania stanowią bardzo duży procent kosztów użytkowania budynku. (więcej…)