niedziela, 24 września
Shadow

Ogrzewanie gazowe

Kategoria „Ogrzewanie gazowe” obejmuje tematykę związaną z wykorzystaniem gazu jako paliwa do celów ogrzewania pomieszczeń oraz c.w.u. Poruszamy tutaj zagadnienia dotyczące instalacji, użytkowania i konserwacji systemów ogrzewania gazowego w domach, mieszkaniach, firmach oraz innych budynkach. Będziemy tutaj omawiać rodzaje kotłów gazowych, ich zalety, wady oraz kwestie związane z doborem i odpowiednią eksploatacją, a także sposoby na efektywne wykorzystanie ciepła, zminimalizowanie strat energetycznych i tipy jak obniżyć rachunki za gaz.

Sprawność kotła gazowego – dlaczego odpowiedni dobór jest tak istotny?

Sprawność kotła gazowego – dlaczego odpowiedni dobór jest tak istotny?

Eksploatacja i koszty, Ogrzewanie ekologiczne, Ogrzewanie gazowe
Sprawność kotła gazowego decyduje w dużej mierze o tym, ile zapłacimy za ogrzewanie naszego domu. Wynika to z faktu, iż kocioł o wyższej sprawności będzie potrzebował mniej paliwa, aby wyprodukować daną ilość energii. W obliczu podwyżek cen paliw konwencjonalnych wybór kotła o wysokiej sprawności może przynieść niemałe oszczędności w całym okresie jego eksploatacji. (więcej…)
Kocioł gazowy kondensacyjny jednofunkcyjny

Kocioł gazowy kondensacyjny jednofunkcyjny

Ogrzewanie gazowe
Podczas doboru kotła do nowego domu lub podczas modernizacji starszego budownictwa, należy się kierować kilkoma czynnikami. Podstawowym pytaniem jednak jest to, do czego dany kocioł ma służyć. Jeśli chodzi o efektywne ogrzewanie budynku i szybkie przygotowanie ciepłej wody użytkowej, dobrym wyborem może być kocioł gazowy kondensacyjny, jednofunkcyjny. (więcej…)
Wady i Zalety ogrzewania gazowego

Wady i Zalety ogrzewania gazowego

Ogrzewanie gazowe
Fot. Źrodło: Andre Govia, Unsplash Ogrzewanie domu to koszt, który stanowi duży procent comiesięcznych wydatków większości społeczeństwa. Przy wyborze źródła ogrzewania, wiele osób kieruje się przede wszystkim kwestiami ekonomicznymi, co nie zawsze przynosi korzystne efekty. Przy szerokiej gamie dostępnych na rynku rozwiązań warto przeanalizować wszystkie aspekty danego rodzaju ogrzewania. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest ogrzewanie na gaz. Wynika to główne z faktu, że Polacy nadal, w większości stawiają na konwencjonalne źródła energii. W niniejszym artykule przeanalizujemy wady i zalety ogrzewania gazowego. (więcej…)