niedziela, 24 września
Shadow

Dotacje i dofinansowania

Dotacje i dofinansowania to kategoria, w której znajdziesz informacje dotyczące dostępnych funduszy i programów wsparcia dla osób oraz firm, które chcą zainwestować w bardziej ekologiczne i nowoczesne rozwiązania grzewcze, a także w instalacje odnawialnych źródeł energii (pompy ciepła, fotowoltaika, systemy solarne), które przyczyniają się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i chronią środowisko.

Osoby zainteresowane inwestycją w nowoczesne i ekologiczne systemy grzewcze lub OZE znajdą tu cenne informacje na temat tego, jakie dokumenty są potrzebne do złożenia wniosku o dotację / dofinansowanie oraz jakie kroki należy podjąć, aby mieć możliwość wzięcia udziału w dostępnych programach wsparcia.

Dofinansowanie do pompy ciepła 2022

Dofinansowanie do pompy ciepła 2022

Dotacje i dofinansowania
Pompy ciepła to nie tylko ekologiczne, ale również oszczędne źródła energii. Ogrzewanie budynku za pomocą pomp ciepła jest znacznie tańsze niż w przypadku konwencjonalnych źródeł energii. Widać to wyraźnie w ostatnich miesiącach, kiedy takie paliwa jak ekogroszek czy pellet zaliczyły spory wzrost cen. Inwestycja w pompę ciepła zwraca się bardzo szybko. Proces zwrotu można przyspieszyć za pomocą dofinansowań, które od kilku lat są obecne na rynku (zmieniają się tylko ich nazwy i ogólne zasady). Poniżej przedstawiamy najciekawsze opcje na dofinansowanie do pompy ciepła w 2022 roku. (więcej…)
Dotacje na wymianę ogrzewania i kolektory słoneczne dla mieszkańców Białegostoku

Dotacje na wymianę ogrzewania i kolektory słoneczne dla mieszkańców Białegostoku

Dotacje i dofinansowania
17 maja 2021 roku, mieszkańcy Białegostoku mają możliwość złożyć wnioski na dofinansowanie inwestycji związanej z ochroną środowiska. Na inwestycję to składa się wymiana starego ogrzewania oraz instalacja kolektorów słonecznych. Inwestycje te zostaną realizowane na podstawie zasad zdefiniowanych w Programie Ograniczenia Niskiej Emisji dla Białegostoku. Na inwestycje związane z ochroną środowiska przeznaczono 345 tys. zł Kto może ubiegać się o dotacje? Wnioski o udzielenie dotacji na wymianę ogrzewania oraz instalację kolektorów słonecznych może ubiegać się każda osoba fizyczna. Jaki jest cel dotacji? Jak twierdzi zastępca prezydenta miasta Białystok – Adam Musiuk, Białystok należy do czystych miast, jednak zdarzają się dni, w których normy zanieczyszczenia powietrza są przekro...
Program „Czyste Powietrze 2020” – Nowe zasady!

Program „Czyste Powietrze 2020” – Nowe zasady!

Dotacje i dofinansowania
Intencją powstania programu "Czyste Powietrze" jest walka ze smogiem, który w szczególności w okresie jesienno-zimowym jest ogromnym problemem w Polsce. Program ma także pomóc w wypromowaniu i rozpowszechnieniu korzystania z darmowych, odnawialnych źródeł energii. Ze względu na złożone formalności i związane z tym problemy, od kwietnia 2020 roku wchodzą w życie zmiany do programu "Czyste powietrze 2020". Odtąd zasady otrzymania dotacji są uproszczone, a sam czas rozpatrywania wniosków znacznie skrócony. Szczegóły poniżej. (więcej…)