niedziela, 24 września
Shadow

Kolektory słoneczne

Kategoria dotycząca kolektorów słonecznych jest w całości poświęcona tematom związanym z wykorzystaniem energii słonecznej do produkcji energii cieplnej. Znajdziesz tutaj informacje o rodzajach kolektorów słonecznych, ich zastosowania, a także korzyści zarówno dla środowiska naturalnego, jak i Ciebie. Będą poruszane tematy związane z projektowaniem, instalacją, konserwacją oraz eksploatacją systemów wykorzystujących kolektory słoneczne. Co więcej, omówione zostaną także zagadnienia związane z kosztami instalacji, oszczędnościami w zużyciu energii, a także zasadami dofinansowania inwestycji w kolektory słoneczne.Kategoria „kolektory słoneczne” ta jest idealnym źródłem wiedzy dla osób zainteresowanych ekologią, odnawialnymi źródłami energii, a także dla osób poszukujących informacji na temat sposobów ograniczenia kosztów energii i zwiększenia samowystarczalności energetycznej w swoim domu lub firmie.

Kolektory słoneczne płaskie czy rurowo-próżniowe? Na jaki rodzaj się zdecydować?

Kolektory słoneczne płaskie czy rurowo-próżniowe? Na jaki rodzaj się zdecydować?

Kolektory słoneczne, Nowe, Systemy grzewcze
Instalacja kolektorów słonecznych wiąże się z podjęciem decyzji, na jaki ich rodzaj się zdecydować - płaskie czy rurowo-próżniowe? Która opcja urządzenia jest wydajniejsza? Kiedy lepiej sprawdzą się kolektory słoneczne płaskie, a kiedy rurowo-próżniowe? Fot. Źródło: Stock Adobe SPIS TREŚCI: Kolektory słoneczne płaskie i rurowo-próżniowe – porównanie Właściwości kolektorów płaskich i rurowo-próżniowych Zastosowanie kolektorów płaskich i rurowo-próżniowych Kolektory słoneczne płaskie i rurowo-próżniowe – porównanie Kolektory słoneczne różnią się od siebie kilkoma parametrami, które wykazują inne właściwości w zależności od np. pory roku. Oba urządzenia mają za zadanie pochłanianie promieni słonecznych, których energia służy do ogrzewania wody użytkowej, a czas...
Czym podgrzewać wodę użytkową — Pompa ciepła czy kolektory słoneczne?

Czym podgrzewać wodę użytkową — Pompa ciepła czy kolektory słoneczne?

Ogrzewanie ekologiczne, Kolektory słoneczne, Ogrzewanie c.w.u., Pompy ciepła
Fot. źródło: Pexels, Pixabay Ekologia wywiera coraz większy wpływ na decyzje, które podejmujemy. Segregacja śmieci jest na porządku dziennym, w sklepie używamy biodegradowalnych toreb, a przede wszystkim odnawialne źródła energii stają się nieodłącznym elementem planowania budowy domu lub modernizacji instalacji elektrycznej bądź grzewczej. Jednym z najtańszych sposobów, aby wesprzeć środowisko i wyposażyć swój dom w źródło energii odnawialnej jest podgrzew wody użytkowej za pomocą kolektorów słonecznych lub pompy ciepła. (więcej…)