niedziela, 24 września
Shadow

Eksploatacja i koszty

Jeżeli jesteś ciekawy, jak wyglądają koszty eksploatacji poszczególnych systemów grzewczych, chłodzących i innych urządzeń, to ten dział jest dla Ciebie. Znajdziesz tu także sposoby i porady jak zoptymalizować koszty eksploatacji poszczególnych urządzeń i na co zwrócić uwagę dobierając dane urządzenie, aby pracowało wydajne i efektywne.
Optymalizacja kosztów ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji w domu

Optymalizacja kosztów ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji w domu

Eksploatacja i koszty
Rozwój technologiczny przyniósł branży budowlanej i instalacyjnej wiele rozwiązań, które pozytywnie wpływają na aspekty finansowe takich obszarów jak ogrzewanie, klimatyzacja i wentylacja. Są to główne składowe comiesięcznych rachunków. Dlatego też warto zadbać o optymalizację tych procesów. Jeżeli optymalizacja kosztów ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji to temat, który Cię interesuje, zachęcamy do przeczytania naszych sposobów. (więcej…)
Sprawność kotła gazowego – dlaczego odpowiedni dobór jest tak istotny?

Sprawność kotła gazowego – dlaczego odpowiedni dobór jest tak istotny?

Eksploatacja i koszty, Ogrzewanie ekologiczne, Ogrzewanie gazowe
Sprawność kotła gazowego decyduje w dużej mierze o tym, ile zapłacimy za ogrzewanie naszego domu. Wynika to z faktu, iż kocioł o wyższej sprawności będzie potrzebował mniej paliwa, aby wyprodukować daną ilość energii. W obliczu podwyżek cen paliw konwencjonalnych wybór kotła o wysokiej sprawności może przynieść niemałe oszczędności w całym okresie jego eksploatacji. (więcej…)
Jak zwiększyć wydajność pompy ciepła?

Jak zwiększyć wydajność pompy ciepła?

Eksploatacja i koszty, Pompy ciepła
Fot. Źródło: Pexels Dzięki ciągłym badaniom na rzecz rozwoju odnawialnych źródeł energii, urządzania grzewcze oraz prądotwórcze są coraz wydajniejsze. W przypadku ogrzewania domu pompą ciepła kluczowy jest dobór odpowiedniej mocy urządzenia do zapotrzebowania energetycznego budynku. Kwestia ta, powinna leżeć po stronie firmy wykonującej instalację, jednak warto również zaznajomić się z tematem, aby móc zweryfikować wybór jednostki centralnej. (więcej…)
Ekogroszek czy pellet?

Ekogroszek czy pellet?

Eksploatacja i koszty, Ogrzewanie ekogroszkiem, Ogrzewanie pelletem
Podczas budowy domu lub termomodernizacji istniejącego budynku, warto zastanowić się nad sposobem ogrzewania. Coraz częściej nowe inwestycje idą z duchem czasu i są wyposażane w pompy ciepła, jednak nadal najpopularniejszym źródłem ciepła są kotły c.o.. Tutaj rodzi się pytanie: ekogroszek czy pellet?. Warto dokonać dogłębnej analizy podczas takiego wyboru, ponieważ koszty ogrzewania stanowią bardzo duży procent kosztów użytkowania budynku. (więcej…)