sobota, 25 czerwca
Shadow

Eksploatacja i koszty

Eksploatacja i koszty konwencjonalnych oraz nowoczesnych i ekologicznych instalacji grzewczych centralnego ogrzewania.

Sprawność kotła gazowego – dlaczego odpowiedni dobór jest tak istotny?

Sprawność kotła gazowego – dlaczego odpowiedni dobór jest tak istotny?

Eksploatacja i koszty, Technologie grzewcze
Sprawność kotła gazowego decyduje w dużej mierze o tym, ile zapłacimy za ogrzewanie naszego domu. Wynika to z faktu, iż kocioł o wyższej sprawności będzie potrzebował mniej paliwa, aby wyprodukować daną ilość energii. W obliczu podwyżek cen paliw konwencjonalnych, wybór kotła o wysokiej sprawności może przynieść niemałe oszczędności w całym okresie jego eksploatacji. (więcej…)
Jak zwiększyć wydajność pompy ciepła?

Jak zwiększyć wydajność pompy ciepła?

Eksploatacja i koszty
Dzięki ciągłym badaniom na rzecz rozwoju odnawialnych źródeł energii, urządzania grzewcze oraz prądotwórcze są coraz wydajniejsze. W przypadku ogrzewania domu pompą ciepła, kluczowy jest dobór odpowiedniej mocy urządzenia do zapotrzebowania energetycznego budynku. Kwestia ta, powinna leżeć po stronie firmy wykonującej instalację, jednak warto również zaznajomić się z tematem, aby móc zweryfikować wybór jednostki centralnej. (więcej…)
Wady i Zalety ogrzewania gazowego

Wady i Zalety ogrzewania gazowego

Technologie grzewcze, Eksploatacja i koszty
Ogrzewanie domu to koszt, który stanowi duży procent comiesięcznych wydatków większości społeczeństwa. Przy wyborze źródła ogrzewania, wiele osób kieruje się przede wszystkim kwestiami ekonomicznymi, co nie zawsze przynosi korzystne efekty. Przy szerokiej gamie dostępnych na rynku rozwiązań warto przeanalizować wszystkie aspekty danego rodzaju ogrzewania. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest ogrzewanie gazem. Wynika to główne z faktu, że Polacy nadal, w większości stawiają na konwencjonalne źródła energii. W niniejszym artykule przeanalizujemy wady i zalety ogrzewania gazowego. (więcej…)
Ekogroszek czy pellet?

Ekogroszek czy pellet?

Technologie grzewcze, Eksploatacja i koszty
Podczas budowy domu lub termomodernizacji istniejącego budynku, warto zastanowić się nad sposobem ogrzewania. Coraz częściej nowe inwestycje idą z duchem czasu i są wyposażane w pompy ciepła, jednak nadal najpopularniejszym źródłem ciepła są kotły c.o.. Tutaj rodzi się pytanie: ekogroszek czy pellet?. Warto dokonać dogłębnej analizy podczas takiego wyboru, ponieważ koszty ogrzewania stanowią bardzo duży procent kosztów użytkowania budynku. (więcej…)