piątek, 24 maja
Shadow

Eksploatacja i koszty

Jeżeli jesteś ciekawy, jak wyglądają koszty eksploatacji poszczególnych systemów grzewczych, chłodzących i innych urządzeń, to ten dział jest dla Ciebie. Znajdziesz tu także sposoby i porady jak zoptymalizować koszty eksploatacji poszczególnych urządzeń i na co zwrócić uwagę dobierając dane urządzenie, aby pracowało wydajne i efektywne.
Czynniki wpływające na wydajność instalacji grzewczej

Czynniki wpływające na wydajność instalacji grzewczej

Eksploatacja i koszty, Nowe
Sam montaż wybranej instalacji grzewczej to nie wszystko. O efektywnym i skutecznym działaniu systemu grzewczego decydują także czynniki związane z izolacją budynku, dostosowaniem ogrzewania do wymagań użytkowników, czy opracowanie odpowiedniej wentylacji. Co jeszcze ma wpływ? Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jakie są czynniki wpływające na wydajność instalacji grzewczej, przeczytaj ten artykuł. Fot. Instalacja grzewcza, grzejnik / Źródło: Erik Mclean, Pexels. SPIS TREŚCI: Odpowiednia izolacja termiczna budynku  Wybór wydajnego i nowoczesnego systemu grzewczego Rodzaj ogrzewania dostosowany do budynku oraz systemu grzewczego Wykonanie projektu instalacji grzewczej System sterowania Wentylacja Odpowiednia izolacja termiczna budynku  Ten czynni...
Optymalizacja kosztów ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji w domu

Optymalizacja kosztów ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji w domu

Eksploatacja i koszty
Rozwój technologiczny przyniósł branży budowlanej i instalacyjnej wiele rozwiązań, które pozytywnie wpływają na aspekty finansowe takich obszarów jak ogrzewanie, klimatyzacja i wentylacja. Są to główne składowe comiesięcznych rachunków. Dlatego też warto zadbać o optymalizację tych procesów. Jeżeli optymalizacja kosztów ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji to temat, który Cię interesuje, zachęcamy do przeczytania naszych sposobów. (więcej…)
Sprawność kotła gazowego – dlaczego odpowiedni dobór jest tak istotny?

Sprawność kotła gazowego – dlaczego odpowiedni dobór jest tak istotny?

Eksploatacja i koszty, Ogrzewanie ekologiczne, Ogrzewanie gazowe
Sprawność kotła gazowego decyduje w dużej mierze o tym, ile zapłacimy za ogrzewanie naszego domu. Wynika to z faktu, iż kocioł o wyższej sprawności będzie potrzebował mniej paliwa, aby wyprodukować daną ilość energii. W obliczu podwyżek cen paliw konwencjonalnych wybór kotła o wysokiej sprawności może przynieść niemałe oszczędności w całym okresie jego eksploatacji. (więcej…)
Jak zwiększyć wydajność pompy ciepła?

Jak zwiększyć wydajność pompy ciepła?

Eksploatacja i koszty, Pompy ciepła
Fot. Źródło: Pexels Dzięki ciągłym badaniom na rzecz rozwoju odnawialnych źródeł energii, urządzania grzewcze oraz prądotwórcze są coraz wydajniejsze. W przypadku ogrzewania domu pompą ciepła kluczowy jest dobór odpowiedniej mocy urządzenia do zapotrzebowania energetycznego budynku. Kwestia ta, powinna leżeć po stronie firmy wykonującej instalację, jednak warto również zaznajomić się z tematem, aby móc zweryfikować wybór jednostki centralnej. (więcej…)
Ekogroszek czy pellet?

Ekogroszek czy pellet?

Eksploatacja i koszty, Ogrzewanie ekogroszkiem, Ogrzewanie pelletem
Podczas budowy domu lub termomodernizacji istniejącego budynku, warto zastanowić się nad sposobem ogrzewania. Coraz częściej nowe inwestycje idą z duchem czasu i są wyposażane w pompy ciepła, jednak nadal najpopularniejszym źródłem ciepła są kotły c.o.. Tutaj rodzi się pytanie: ekogroszek czy pellet?. Warto dokonać dogłębnej analizy podczas takiego wyboru, ponieważ koszty ogrzewania stanowią bardzo duży procent kosztów użytkowania budynku. (więcej…)