piątek, 24 maja
Shadow

Jak działa kominek z płaszczem wodnym?

Dlaczego kominki zyskują coraz większe zaufanie wśród użytkowników? Przede wszystkim są to obecnie urządzenia w pełni ekologiczne (dzięki certyfikatowi Ecodesign) oraz stanowiące efektywne, dodatkowe źródło ciepła. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak działa kominek z płaszczem wodnym, zachęcamy do przeczytania artykułu.

Mężczyzna pokazujący jak działa kominek z płaszczem wodnym
Fot. Pavel Danilyuk1 | Źródło: Pexels

Ogrzewanie domu za pomocą kominka może być realizowane na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest system dystrybucji gorącego powietrza. Drugim i bardziej popularnym sposobem jest kominek z płaszczem wodnym. Jest to technologia znana od wielu lat, jednak dopiero w ostatnim czasie zdobyła dużą popularność. Wynika to z dynamicznego rozwoju technologii. Kominki z płaszczem wodnym, wspierając główne źródło ciepła, generują wymierne oszczędności. Poniżej prezentujemy krótką charakterystykę takiego systemu i odpowiadamy na pytanie: jak działa kominek z płaszczem wodnym?

SPIS TREŚCI:

Kominek z płaszczem wodnym – zasada działania i charakterystyka

Kominek z płaszczem wodnym to system zintegrowany z instalacją centralnego ogrzewania budynku. Woda krążąca w układzie jest podgrzewana za pośrednictwem wymiennika ciepła. Wymiennikiem tym jest odcinek rury umieszczony nad paleniskiem. Jest to właśnie płaszcz wodny. Woda podgrzana przez kominek jest dystrybuowana instalacją centralnego ogrzewania do tradycyjnych grzejników lub do ogrzewania podłogowego (w tym przypadku należy zastosować zawór mieszający). Zasada działania kominka z płaszczem wodnym jest analogiczna do pracy kotłów na paliwo stałe. Warto dodać, że kominek z płaszczem wodnym, może brać udział również w przygotowaniu ciepłej wody użytkowej.

Jak działa kominek z płaszczem wodnym – Podsumowanie

Kominek z płaszczem wodnym różni się od kotłów przede wszystkim estetyką. Oprócz możliwości grzewczych nowoczesne kominki wyróżniają się niepowtarzalnym designem, który wzbogaci każde wnętrze i doda mu charakteru.

Jeżeli jesteś również ciekawy/a czym się różnią oba kominki, koniecznie przeczytaj: porównanie kominka z płaszczem wodnym z kominkiem z systemem DGP (dystrybucji gorącego powietrza).

1 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *