piątek, 27 stycznia
Shadow

Technologie grzewcze

Najnowsze technologie grzewcze – charakterystyka oraz porównanie tradycyjnych, konwencjonalnych rozwiązań z nowoczesnymi i ekologicznymi technologiami ogrzewania domu. Wady i zalety określonych technologii grzewczych oraz analiza kosztów związanych z instalacją, montażem i eksploatacją danej technologii grzewczej.

Pompy obiegowe do centralnego ogrzewania

Pompy obiegowe do centralnego ogrzewania

Technologie grzewcze, Trendy
Pompy obiegowe wspomagają rozprowadzenie cieczy do odbiorników w instalacji centralnego ogrzewania. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie prawidłowych parametrów pracy całego systemu. W większości przypadków pompa obiegowa to nieodłączna część nowoczesnej instalacji centralnego ogrzewania, dlatego bardzo ważny jest prawidłowy dobór tego urządzenia. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę pomp obiegowych i doradzamy, na co zwrócić uwagę podczas ich doboru. (więcej…)
Ogrzewanie na podczerwień – jaki ma wpływ na zdrowie i samopoczucie użytkowników?

Ogrzewanie na podczerwień – jaki ma wpływ na zdrowie i samopoczucie użytkowników?

Technologie grzewcze
Ogrzewanie na podczerwień staje się coraz częściej wybieranym sposobem ogrzewania domu. Jednym z najczęściej pojawiających się pytań w kontekście zastosowania ogrzewania podczerwonego jest jego wpływ na zdrowie i komfort użytkownika. Czy wysoka efektywność energetyczna takiego rozwiązania idzie w parze z korzystnym wpływem na nasze zdrowie? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć, jaki ma wpływ na zdrowie i samopoczucie ludzi i zwierząt ogrzewanie na podczerwień. Czy ogrzewanie na podczerwień jest zdrowe dla ludzi i zwierząt? Żadne dotychczas wykonane badania nie potwierdziły negatywnego wpływu na zdrowie człowieka jeżeli chodzi o promieniowanie podczerwone w formie ogrzewania domowego. To samo dotyczy zwierząt, nawet tych najmniejszych. Warto podkreślić, że samo promieniowan...
Ogrzewanie na podczerwień – charakterystyka nowoczesnego systemu grzewczego

Ogrzewanie na podczerwień – charakterystyka nowoczesnego systemu grzewczego

Ogrzewanie ekologiczne, Technologie grzewcze
Rynek systemów grzewczych rozwija się bardzo dynamicznie. Warto podkreślić, że nowoczesne rozwiązania w tym zakresie, to nie tylko odnawialne źródła energii. Do innowacyjnych rozwiązań grzewczych należy zaliczyć również ogrzewanie na podczerwień, które zyskuje coraz większą popularność. Posiada ono szereg zalet, które są doceniane przez użytkowników. W tym artykule przedstawiamy charakterystykę ogrzewania na podczerwień włącznie z aspektami finansowymi. Jak działa ogrzewanie na podczerwień? Ogrzewanie na podczerwień to system wykorzystujący energię elektryczną do generowania energii cieplnej. Bazuje on na promieniowaniu cieplnym, jednak wygląda to nieco inaczej niż w przypadku tradycyjnych systemów. Główną różnicę stanowi fakt, iż promiennik podczerwieni nie ogrzewa powietrza w pomi...
Sprawność kotła gazowego – dlaczego odpowiedni dobór jest tak istotny?

Sprawność kotła gazowego – dlaczego odpowiedni dobór jest tak istotny?

Eksploatacja i koszty, Technologie grzewcze
Sprawność kotła gazowego decyduje w dużej mierze o tym, ile zapłacimy za ogrzewanie naszego domu. Wynika to z faktu, iż kocioł o wyższej sprawności będzie potrzebował mniej paliwa, aby wyprodukować daną ilość energii. W obliczu podwyżek cen paliw konwencjonalnych, wybór kotła o wysokiej sprawności może przynieść niemałe oszczędności w całym okresie jego eksploatacji. (więcej…)
Czym się kierować przy wyborze pieca na ekogroszek w 2022 roku?

Czym się kierować przy wyborze pieca na ekogroszek w 2022 roku?

Technologie grzewcze
Piece na ekogroszek centralnego ogrzewania, to obecnie najchętniej wybierane źródło ciepła w polskich gospodarstwach domowych. Jest to uwarunkowane kilkoma czynnikami. Ekogroszek dał kotłom na paliwo stałe nowe życie. Współczesne urządzenia nie przypominają już starych kopciuchów. W jaki sposób dobrać kocioł na ekogroszek do naszego domu i czym kierować się przy wyborze pieca na ekogroszek w 2022 roku? Podpowiadamy! (więcej…)