Kategorie
Technologie

Zawór trójdrożny – zasada działania i zastosowanie

Zawór trójdrożny (trójdrogowy) jest często spotykanym elementem w kotłowniach. Daje on możliwość regulacji temperatury czynnika roboczego, co niesie ze sobą wiele korzyści. Jednym mechanizmem jesteśmy w stanie zadbać zarówno o bezpieczeństwo jak i o funkcjonalność systemu hydraulicznego, w który wyposażony jest budynek. Zasada działania zaworu trójdrożnego Działanie zaworu trójdrożnego opiera się na mieszaniu czynnika roboczego […]

Kategorie
Technologie

Porównanie kominka z płaszczem wodnym i systemem DGP

Można śmiało stwierdzić, że w ostatnich latach kominki przeżywają prawdziwy renesans. Postęp technologiczny sprawił, że wiele osób decydujących się na budowę własnego domu sięga właśnie po takie rozwiązanie. Wynika to nie tylko z atrakcyjnego designu kominków, ale również z możliwości grzewczych tych urządzeń. Wkłady kominkowe bądź kominki wolnostojące stanowią doskonałe, dodatkowe źródło ciepła, które nie […]

Kategorie
Technologie

Biokominek – jak działa?

Branża kominkowa rozwija się bardzo dynamicznie. Producenci oferują zróżnicowane produkty o wysokiej wydajności i niepowtarzalnym designie. Jednak mimo dużej popularności tradycyjnych rozwiązań, rynek potrzebował alternatywy, którą stały się biokominki. Są to urządzenia cechujące się prostotą, uniwersalnością i funkcjonalnością. Dlatego też zaskarbiły sobie zaufanie wielu użytkowników.

Kategorie
Technologie

Rodzaje grzejników i ich przeznaczenie

Ogrzewanie budynku za pomocą grzejników jest znane od wielu lat. Połączenie grzejnika z kotłem na paliwo stałe było podstawą ogrzewania domów w ubiegłym wieku. Dzisiaj, rozwiązanie to nie straciło na popularności, lecz rozwinęło się pod względem technologicznym. Mowa tu nie tylko o kotłach, a przede wszystkim właśnie o grzejnikach, które występują obecnie pod wieloma postaciami […]

Kategorie
Technologie

Kocioł na pellet

Spalanie biomasy jest się coraz bardziej popularne, a kocioł na pellet jest jednym z pierwszych wyborów. Z artykułu dowiesz się czym się charakteryzuje kocioł pelletowy, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze oraz jakie zalety i wady posiada piec pelletowy.

Kategorie
Technologie

Kocioł na ekogroszek z podajnikiem tłokowym

Ekogroszek staje się coraz popularniejszym paliwem grzewczym. Materiał ten jest wytwarzany z wysokokalorycznego węgla, jednak podczas spalania emituje mniej tlenków siarki i zostawia mniej popiołu. Obecnie na rynku występuje wiele wariantów kotłów, sprawdź czym się charakteryzuje kocioł z podajnikiem tłokowym.

Kategorie
Technologie

Kocioł na ekogroszek z podajnikiem ślimakowym

Kocioł na ekogroszek to bardzo efektywny sposób ogrzewania. Wynika to z wysokiej kaloryczności ekogroszku i technologii zastosowanej w kotłach. Warto jednak pamiętać o tym, że żaden sposób ogrzewania nie będzie spełniał swojego zadania, jeśli nie zostanie przeprowadzona ocena zapotrzebowania energetycznego budynku.

Kategorie
Technologie

Kocioł gazowy kondensacyjny jednofunkcyjny

Podczas doboru kotła do nowego domu lub podczas modernizacji starszego budownictwa, należy się kierować kilkoma czynnikami. Podstawowym pytaniem jednak jest to, do czego dany kocioł ma służyć. Jeśli chodzi o efektywne ogrzewanie budynku i szybkie przygotowanie ciepłej wody użytkowej, dobrym wyborem może być piec gazowy kondensacyjny, jednofunkcyjny.

Kategorie
Technologie

Kocioł gazowy kondensacyjny dwufunkcyjny

Dobór odpowiedniego pieca jest kluczem do efektywnego ogrzewania budynku. Tak zasada jest ważna, w każdym rodzaju ogrzewania, również, w przypadku ogrzewania gazowego. Kocioł gazowy to urządzenie, które może występować w wielu wariantach, dlatego przed doborem warto zbadać rynek.

Kategorie
Finanse Technologie

Zalety i wady ogrzewania gazowego

Ogrzewanie domu to koszt, który stanowi duży procent comiesięcznych wydatków większości społeczeństwa. Przy wyborze źródła ogrzewania, wiele osób kieruje się przede wszystkim kwestiami ekonomicznymi, co nie zawsze przynosi korzystne efekty. Przy szerokiej gamie dostępnych na rynku rozwiązań warto przeanalizować wszystkie aspekty danego rodzaju ogrzewania. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest ogrzewanie gazem. Wynika to główne z […]