wtorek, 27 lipca
Shadow

Technologie grzewcze

Najnowsze technologie grzewcze – charakterystyka oraz porównanie tradycyjnych, konwencjonalnych rozwiązań z nowoczesnymi i ekologicznymi technologiami ogrzewania domu. Wady i zalety określonych technologii grzewczych oraz analiza kosztów związanych z instalacją, montażem i eksploatacją danej technologii grzewczej.

Ciepła woda użytkowa w domu. Przegląd dostępnych rozwiązań

Ciepła woda użytkowa w domu. Przegląd dostępnych rozwiązań

Technologie grzewcze
Analizując sposoby ogrzewania domu i koszty jakie dany system może wygenerować, często zapominamy uwzględnieniu nakładów niezbędnych do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Podgrzew wody, z której będziemy korzystać zazwyczaj jest realizowany przez urządzenie centralnego ogrzewania (np. kocioł na paliwo stałe). Istnieją jednak sposoby podgrzewania wody użytkowej za pomocą systemów autonomicznych. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które sprawdza się szczególnie w okresie letnim, kiedy nie uruchamiamy głównego źródła ciepła. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę najpopularniejszych rozwiązań dedykowanych do przygotowania ciepłej wody użytkowej w domu i nie tylko. (więcej…)
Współpraca pompy ciepła z grzejnikami i ogrzewaniem podłogowym

Współpraca pompy ciepła z grzejnikami i ogrzewaniem podłogowym

Technologie grzewcze
W nowoczesnym budownictwie, pompy ciepła zaczynają wieźć prym. Domy budowane w oparciu o nowoczesne technologie idealnie wpasowują się w charakterystykę pracy pompy ciepła i pro-środowiskowe trendy. Trzeba zaznaczyć, że wybór pompy ciepła jako głównego urządzenia grzewczego, zazwyczaj idzie w parze z ogrzewaniem podłogowym. Te dwa systemy doskonale się uzupełniają. Co w przypadku, jeżeli mamy stary dom z grzejnikami i chcemy zainstalować pompę ciepła? (więcej…)
Jak działa pompa ciepła? Zasada działania pompy ciepła

Jak działa pompa ciepła? Zasada działania pompy ciepła

Ogrzewanie ekologiczne, Technologie grzewcze
Pompy ciepła zyskują coraz większe zaufanie wśród entuzjastów nowoczesnych systemów grzewczych. Jest to odnawialne źródło energii, które charakteryzuje się wysoką wydajnością i komfortową eksploatacją. Biorąc pod uwagę coraz bardziej zaostrzane normy emisyjności, pompy ciepła są także coraz częściej wybierane ze względu na ekologię. Aby dobrze przedstawić, jak działa pompa ciepła, należy w pierwszej kolejności wyodrębnić podstawowe rodzaje pomp ciepła. Rodzaje pomp ciepła Pompy ciepła dzielą się na trzy rodzaje: Pompy ciepła gruntowe – pobierają ciepło z gruntu. Czynnikiem roboczym jest roztwór glikolu .Pompy ciepła wykorzystujące energię z wody – czerpią energie cieplną z wody głębinowej. Mogą działać przez cały rok, ponieważ wody głębinowe utrzymują dodatnią tem...