poniedziałek, 23 maja
Shadow

Ogrzewanie ekologiczne

Ogrzewanie ekologiczne z wykorzystaniem Odnawialnych Źródeł Energii (m.in. systemów solarnych i pomp ciepła). Charakterystyka i porównanie technologii, koszty instalacji i eksploatacji oraz wady i zalety danego rozwiązania.

Jak działa pompa ciepła? Zasada działania pompy ciepła

Jak działa pompa ciepła? Zasada działania pompy ciepła

Ogrzewanie ekologiczne, Technologie grzewcze
Pompy ciepła zyskują coraz większe zaufanie wśród entuzjastów nowoczesnych systemów grzewczych. Jest to odnawialne źródło energii, które charakteryzuje się wysoką wydajnością i komfortową eksploatacją. Biorąc pod uwagę coraz bardziej zaostrzane normy emisyjności, pompy ciepła są także coraz częściej wybierane ze względu na ekologię. Aby dobrze przedstawić, jak działa pompa ciepła, należy w pierwszej kolejności wyodrębnić podstawowe rodzaje pomp ciepła. Rodzaje pomp ciepła Pompy ciepła dzielą się na trzy rodzaje: Pompy ciepła gruntowe – pobierają ciepło z gruntu. Czynnikiem roboczym jest roztwór glikolu .Pompy ciepła wykorzystujące energię z wody – czerpią energie cieplną z wody głębinowej. Mogą działać przez cały rok, ponieważ wody głębinowe utrzymują dodatnią tem...
Pompa ciepła czy pellet?

Pompa ciepła czy pellet?

Ogrzewanie ekologiczne
W ostatnich latach mamy do czynienia z mocnym naciskiem kładzionym na ochronę środowiska i poprawę jakości powietrza. W związku z tym coraz większą popularność zdobywają odnawialne źródła energii. Warto zaznaczyć, że OZE to nie tylko moduły fotowoltaiczne widniejące na dachach domów, ale również pompa ciepła i biomasa np. pellet, dbające o efektywne i ekologiczne ogrzewanie budynków. (więcej…)