Kategorie
Technologie

Zawór trójdrożny – zasada działania i zastosowanie

Zawór trójdrożny (trójdrogowy) jest często spotykanym elementem w kotłowniach. Daje on możliwość regulacji temperatury czynnika roboczego, co niesie ze sobą wiele korzyści. Jednym mechanizmem jesteśmy w stanie zadbać zarówno o bezpieczeństwo jak i o funkcjonalność systemu hydraulicznego, w który wyposażony jest budynek. Zasada działania zaworu trójdrożnego Działanie zaworu trójdrożnego opiera się na mieszaniu czynnika roboczego […]

Kategorie
Ogrzewanie ekologiczne

Pompa ciepła czy pellet?

W ostatnich latach mamy do czynienia z mocnym naciskiem kładzionym na ochronę środowiska i poprawę jakości powietrza. W związku z tym coraz większą popularność zdobywają odnawialne źródła energii. Warto zaznaczyć, że OZE to nie tylko moduły fotowoltaiczne widniejące na dachach domów, ale również pompa ciepła i biomasa, dbające o efektywne i ekologiczne ogrzewanie budynków.

Kategorie
Technologie

Porównanie kominka z płaszczem wodnym i systemem DGP

Można śmiało stwierdzić, że w ostatnich latach kominki przeżywają prawdziwy renesans. Postęp technologiczny sprawił, że wiele osób decydujących się na budowę własnego domu sięga właśnie po takie rozwiązanie. Wynika to nie tylko z atrakcyjnego designu kominków, ale również z możliwości grzewczych tych urządzeń. Wkłady kominkowe bądź kominki wolnostojące stanowią doskonałe, dodatkowe źródło ciepła, które nie […]

Kategorie
Technologie

Biokominek – jak działa?

Branża kominkowa rozwija się bardzo dynamicznie. Producenci oferują zróżnicowane produkty o wysokiej wydajności i niepowtarzalnym designie. Jednak mimo dużej popularności tradycyjnych rozwiązań, rynek potrzebował alternatywy, którą stały się biokominki. Są to urządzenia cechujące się prostotą, uniwersalnością i funkcjonalnością. Dlatego też zaskarbiły sobie zaufanie wielu użytkowników.

Kategorie
Technologie

Rodzaje grzejników i ich przeznaczenie

Ogrzewanie budynku za pomocą grzejników jest znane od wielu lat. Połączenie grzejnika z kotłem na paliwo stałe było podstawą ogrzewania domów w ubiegłym wieku. Dzisiaj, rozwiązanie to nie straciło na popularności, lecz rozwinęło się pod względem technologicznym. Mowa tu nie tylko o kotłach, a przede wszystkim właśnie o grzejnikach, które występują obecnie pod wieloma postaciami […]

Kategorie
Aktualności Finanse

Program „Czyste Powietrze 2020” – Nowe zasady!

Sprawdź nowe zasady obowiązujące od kwietnia 2020 w programie „Czyste Powietrze”.

Kategorie
Aktualności Finanse

Program „Czyste powietrze”. Jakie są zasady i kto może skorzystać?

Co roku w okresie jesienno-zimowym występuje bardzo duży problem smogu. Program „Czyste Powietrze” ma wspomóc walkę z emisją szkodliwych substancji do atmosfery, wypromować Odnawialne Źródła Energii oraz przyczynić się do płacenia niższych rachunków za ogrzewanie. Wejdź i dowiedz się więcej o założeniach programu, do kogo jest skierowany i ile można uzyskać dofinansowania.

Kategorie
Finanse Ogrzewanie ekologiczne

Jak zwiększyć wydajność pompy ciepła?

W jaki sposób przyczynić się do zwiększenia wydajności i efektywności pompy ciepła? Sprawdź nasze porady!

Kategorie
Technologie

Kocioł na pellet

Spalanie biomasy jest się coraz bardziej popularne, a kocioł na pellet jest jednym z pierwszych wyborów. Z artykułu dowiesz się czym się charakteryzuje kocioł pelletowy, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze oraz jakie zalety i wady posiada piec pelletowy.

Kategorie
Technologie

Kocioł na ekogroszek z podajnikiem tłokowym

Ekogroszek staje się coraz popularniejszym paliwem grzewczym. Materiał ten jest wytwarzany z wysokokalorycznego węgla, jednak podczas spalania emituje mniej tlenków siarki i zostawia mniej popiołu. Obecnie na rynku występuje wiele wariantów kotłów, sprawdź czym się charakteryzuje kocioł z podajnikiem tłokowym.